Górna granica alimentów

Pytanie:

"Jaka jest górna granica alimentów?"

Odpowiedź prawnika: Górna granica alimentów

Górną granicą świadczeń alimentacyjnych są zarobkowe i majątkowe możliwości zobowiązanego.
Jest to granica nieprzekraczalna nawet wtedy, gdyby ramy te uniemożliwiały pokrycie wszystkich usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego do alimentacji.

Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Antek 2013-06-24 20:33:57

    A kto i jak określa "zarobkowe i majątkowe możliwości zobowiązanego"? Mnie sąd wyznaczył alimenty w wysokości 90% dochodów, bo uznał, że "mam możliwości zarabiać więcej, tyklko mam się o to postarać". Koniec, kropka. I dowodem na to, że jestem "majętny" było to, że .... miałem adwokata ! Czy to nie idiotyzmy?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika