Grzywna za niedopełnienie obowiązków

Pytanie:

"Z jakimi konsekwencjami musi liczyć się inwestor, który po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpoczął roboty bez zgłoszenia o rozpoczęciu robót oraz bez kierownika budowy? Roboty są już dosyć daleko zaawansowane."

Odpowiedź prawnika: Grzywna za niedopełnienie obowiązków

Karnoprawną konsekwencją braku zawiadomienia o rozpoczęciu prac budowlanych oraz o braku wyznaczenia kierownika budowy jest możliwość nałożenia na inwestora kary grzywny za niedopełnienie tychże obowiązków. Brak nadzoru budowlanego przez kierownika budowy upoważnia także organ nadzoru budowlanego do wstrzymania prac budowlanych, gdyż mogą one spowodować zagrożenie bezpieczeństwa ludzi lub mienia bądź zagrożenie środowiska (art. 50 ust. 1 ptk. 2) prawa budowlanego).


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika