Kiedy może wygasnąć spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego?

Pytanie:

Kiedy może wygasnąć spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

 Zgodnie z art. 11 ust. 11 pkt 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego wygaśnie na skutek uchwały o wygaśnięciu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego , którą to spółdzielnia może podjąć w przypadku zalegania przez członka z uiszczeniem opłat zgodnych z postanowieniami statutu za 6 miesięcy. Wygaśnięcie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego będzie skutkować koniecznością opróżnienia lokalu przez osoby go zajmujące. Spółdzielnia natomiast ogłosi nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu, zgodnie z postanowieniami statutu, przetarg na ustanowienie odrębnej własności tego lokalu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: