Konkubent jako pełnomocnik

Pytanie:

Czy osoba żyjąca w konkubinacie spełnia wymogi z art. 87.1. k.p.c.- chodzi o pełnomocnictwo wstosunku do konkubenta?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W katalogu osób, które są wymienione w art. 87 k.p.c. brak konkubenta, więc nie może on być pełnomocnikiem swojego partnera.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 19.10.2017

    Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

    Nie do rzadkości należą przypadki, gdy kobieta i mężczyzna prowadzą wspólne życie, pomimo, iż nie zawarli ze sobą związku małżeńskiego. Sytuację taką odzwierciedla instytucja konkubinatu. (...)

  • 20.9.2019

    Umowa zawarta przez osobę nieuprawnioną

    Często podpisując umowę z daną firmą, czy instytucją, nie weryfikujemy, czy osoba podpisująca się za naszego kontrahenta jest uprawniona do jej zawarcia. Jakie mogą być konsekwencje podpisania (...)

  • 13.9.2017

    Podział „majątku wspólnego” konkubentów

    Wspólnego majątku dorabiają się nie tylko małżeństwa. Również wiele par, które tworzą nieformalne związki partnerskie, może zgromadzić pewien majątek. Osoby pozostające (...)

  • 23.11.2017

    Podział majątku wspólnego konkubentów

    Aktualnie obowiązujące przepisy prawa nie regulują wprost zasad podziału majątku osób, które żyły w konkubinacie, a które postanowiły się rozstać, w przeciwieństwie do szeroko (...)

  • 17.7.2017

    Kiedy można zawrzeć umowę z samym sobą?

    Co do zasady podmioty prawa cywilnego mogą działać przez pełnomocników. Źródłem umocowania jest w tym przypadku oświadczenie woli reprezentowanego (mocodawcy) - tzw. pełnomocnictwo. (...)