Kto podejmuje decyzje dot. zmiany adresu spółki z o.o.?

Pytanie:

"Spółka z o.o. będzie zmieniać adres (nie siedzibę - ta pozostaje w tym samym mieście). Kto i w jakiej formie powinien podjąć decyzję o zmianie adresu spółki oraz jakie dokumenty należy złożyć w KRS?"

Odpowiedź prawnika: Kto podejmuje decyzje dot. zmiany adresu spółki z o.o.?

Zmiana adresu spółki, o ile nie została zastrzeżona w umowie do kompetencji zgromadzenia wspólników oraz adres spółki nie został ujawniony w umowie (obok wskazania siedziby spółki bądź w innym miejscu), dokonywana jest przez uchwałę zarządu spółki. Powyższe wynika z zasady domniemania kompetencji na rzecz zarządu w spółce z o.o. wyrażonej w art. 201 § 1 kodeksu spółek handlowych.

Wniosek o zmianę wpisu w KRS należy złożyć na formularzu Z3 wraz z uchwałą (decyzją w przypadku zarządu jednoosobowego lub możliwości podejmowania kwestii zmiany adresu jednoosobowo). Podjęcie decyzji w kwestii zmiany adresu winno mieć miejsce w trybie przewidzianym przez umowę spółki i/lub regulamin funkcjonowania zarządu. Do wniosku należy dołączyć obowiązkowe formularze związane z „jednym okienkiem” - ZUS ZPA, NIP-2, RG-1. Dokumenty należy złożyć w jednym egzemplarzu.

Wniosek o wpis podlega opłacie sądowej w wysokości 250 zł plus 250 zł za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika