Łączenie działek

Pytanie:

"Chciałbym wystąpić o warunki zabudowy dla terenu położonego na dwóch odrębnych, sąsiednich działkach (odrębnych administracyjnie i własnościowo w sensie KW). Załóżmy, że organ wyda pozytywną decyzję. Czy przed uzyskaniem pozwolenia na budowę trzeba działki łączyć, czy też można budować obiekt przechodzący przez dwie różne nieruchomości?"

Odpowiedź prawnika: Łączenie działek

Ustawodawca w przepisach ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym regulujących kwestie decyzji o warunkach zabudowy nie posługuje się pojęciem „działka”, lecz zwrotem „teren” na określenie powierzchni, której dotyczy zmiana sposobu zagospodarowania.

Dlatego też należy stwierdzić, iż decyzja o warunkach zabudowy wydawana jest w stosunku do określonego terenu, pod względem geodezyjnym podzielonego na działki. Dlatego też nie wydaje się koniecznym dokonywanie łączenia działek, by wybudować na niej obiekt budowlany.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • to ja jarzabek 2013-10-17 21:08:26

    podpowiem.. skoro szajka urzedasow i politykow sobie buduje domy i chatki skromne (!) to prawo jest rowne dla wszystkich .. czyzby nie ???


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika