Mieszkanie za pieniądze z majątku odrębnego

Pytanie:

"Nie mam rozwodu. Mamy z mężem rozdzielność majątkową. Kupiłam mieszkanie. Wzięłam na to kredyt gotówkowy. Będę spłacać z poborów. Czy mąż ma jakieś prawa do tego mieszkania? "

Odpowiedź prawnika: Mieszkanie za pieniądze z majątku odrębnego

Skoro istnieje pomiędzy Państwem rozdzielność majątkowa, a mieszkanie zostało zakupione z majątku odrębnego (samodzielnie zaciągniętego kredytu), mieszkanie to również wchodzi do majątku odrębnego i należy tylko do małżonka, który zakupił to mieszkanie. Drugi z małżonków w takiej sytuacji nie ma żadnych praw do tego mieszkania, ale no mocy przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego - dopóki małżeństwo trwa - może z niego korzystać w celu zaspokojenia potrzeb rodziny.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika