Minimalna kwota alimentów

Pytanie:

"Czy jest jakaś minimalna kwota alimentów, jaką może zasądzić Sąd od osoby bez dochodów?"

Odpowiedź prawnika: Minimalna kwota alimentów

Przepisy nie przewidują żadnej minimalnej kwoty, która może być zasądzona. Sąd w każdym przypadku indywidualnie bada sytuację osoby zobowiązanej i uprawnionej oraz zasądza wysokość alimentów dostosowując ją do potrzeb osoby uprawnionej i możliwości zobowiązanego.
Jeżeli nie ma możliwości wyegzekwowania alimentów od ojca dzieci, można domagać się alimentów od osób zobowiązanych w dalszej kolejności, np.dziadków.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • IZA 2015-09-06 09:48:03

    JESTEM MATKĄ DWÓCH SYNÓW NA KTÓRYCH PŁACE PO 1OOZŁ.OD DWÓCH LAT WYCHOWUJE MAŁĄ CÓRKE JESTEM NA RENCIE SOCJALNEJ Z ZASIŁKIEM PIELEGNACYJNYM OJCIEC OBECNEGO DZIECKA NIE ŻYJE I DOSTAJE ZASIŁEK JAKO SAMOTNA MATKA NIEMAM STAŁEGO MIEJSCA ZAMELDOWANIA ANI RODZINY.A MOJ BYŁY MĄŻ KTÓRY WYCHOWUJE SYNÓW MA RENTE ,MIESZKA W RODZINNYM DOMU Z RODZICAMI Z TYM OJCIEC MA RENTE I BRAT KTÓRY PRACUJE I MU POMAGAJĄ .NIEDAJĘ RADE Z OPŁATAMI W DODATKU JESTEM WIRUSOWYM ZAPALENIEM WOTRĄBY JESTEM PO BIOPSJI I MOJA CÓRKA JEST W TRAKCIE LECZENIA.MAM ZALEGŁE ALIMENTY WYS.880ZŁ.CZY JEST SZANSA BY UNIKNĄĆ PŁACENIA LUB ZAWIESIĆ NA JAKIŚ CZAS BEZ OPŁAT KOMORNIKA.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika