Niepodpisany dokument prywatny

Pytanie:

Czy dokument prywatny, który nie jest podpisany, stanowi dokument w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania cywilnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 245 KPC: Dokument prywatny stanowi dowód tego, że osoba, która go podpisała, złożyła oświadczenie zawarte w dokumencie.

Dokument niepodpisany (tzw. dokument anonimowy) nie stanowi dokumentu w postępowaniu cywilnym. Każdy dokument prywatny musi zawierać podpis wystawcy. Dokumenty niepodpisane (anonimowe) zatem nie stanowią dokumentu w rozumieniu art. 245. (tak również: Tadeusz Ereciński w: Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Część pierwsza. Postępowanie rozpoznawcze. Część druga, Postępowanie zabezpieczające. Warszawa 2007 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie II) ss. 1897).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY