e-prawnik.pl Porady prawne

Obligatoryjne orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów na zawsze

Pytanie:

Kiedy sąd musi orzec zakaz prowadzenia pojazdów na zawsze?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Obligatoryjne orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów na zawsze

18.8.2011

Sąd  orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych  na zawsze w razie ponownego skazania osoby prowadzącej pojazd mechaniczny w warunkach określonych w § 3 art. 42 Kodeksu karnego
Ten przepis stanowi o obowiązku sądu orzekającego pozbawienie sprawcy czynu możliwości prowadzenia pojazdu na zawsze, w przypadku opisanym w przepisie. Sąd obligatoryjnie orzeka ten środek karny. 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ