Odpowiedzialność dzieci za długi rodzica

Pytanie:

"Moja mama jest wdową, ma emeryturę, ale pod presją mojej siostry bierze różne pożyczki i ich nie spłaca (np.komputerna raty dla wnuka). Co zrobić, żeby nie płacić długów mojej matki."

Odpowiedź prawnika: Odpowiedzialność dzieci za długi rodzica

Odpowiedzialność za długi (np. zaciągnięte pożyczki, czy kredyty) ponosi sam dłużnik. Nie podstaw do tego, by sądzić, iż jakakolwiek osoba trzecia, choćby najbliższa, miała ponosić konsekwencje związane ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Sytuacja, która stwarzałaby ewentualnie możliwość spłaty długu Pani matki przez Panią, bądź inna osobę bliską pojawiłaby się tylko wtedy, gdy byłaby Pani tzw. żyrantem, poręczycielem któregoś z kredytów.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika