Oprocentowanie pożyczki z ZFŚS

Pytanie:

Jakie powinno być oprocentowanie pożyczek udzielanych z funduszu socjalnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych nie zawiera żadnego uregulowania dotyczącego oprocentowania pożyczki udzielonej pracownikowi z zfśs, pozostawiając to zagadnienie regulacjom regulaminu tego funduszu. Z racji przeznaczenia funduszu (celu jego tworzenia - pomoc socjalna pracownikom), oprocentowanie takie nie może być dotkliwe dla korzystającego z pożyczki. Przede wszystkim nie może przekraczać wysokości odsetek maksymalnych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej

  Do 100 tys. zł i do 500 tys. złotych – na taką pożyczkę mogą liczyć podmioty ekonomii społecznej w ramach projektu „Wsparcie inżynierii finansowej na rzecz ekonomii społecznej”. (...)

 • Poprawne rozliczenie wypłat z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

  Z uwagi na ich socjalny charakter od środków wypłacanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych przysługuje szereg zwolnień przedmiotowych od podatku dochodowego od osób (...)

 • Tania pożyczka dla małych firm

  Prowadzisz małą firmę? Szukasz taniego kapitału na inwestycje? Możesz zgłosić się do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) po niskooprocentowaną „Pożyczkę na rozwój”. Nabór (...)

 • Ustna umowa pożyczki - ograniczenia dowodowe

  Umowa pożyczki jest jedną z częstych form pomocy osobom z kręgu bliskich znajomych lub rodzinny, którzy potrzebują gotówki na różnorakie - mniej lub bardziej doniosłe - cele.

 • ZFŚS a RODO

  Żeby przyznać pracownikowi świadczenie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, pracodawca musi poznać i ocenić sytuację życiową i materialną pracownika oraz członków (...)

NA SKÓTY