Oświadczenie woli a przepisy Kodeksu cywilnego

Pytanie:

Kiedy oświadczenie woli złożone drugiej osobie jest skuteczne, zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Skuteczność złożenia oświadczenia woli należy rozpatrywać z punktu widzenia przepisów kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 61 kc oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła się zapoznać z jego treścią. W sprawie składania oświadczeń woli ustawodawca opowiedział się za koncepcją doręczenia, a zatem właściwa jest chwila dojścia tego oświadczenia do wiadomości określonej osoby.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

NA SKÓTY