Pełne przysposobienie dziecka

Pytanie:

"Co oznacza pełne przysposobienie dziecka?"

Odpowiedź prawnika: Pełne przysposobienie dziecka

Pełne oznacza przysposobienie prawne dziecka w taki sposób, że dziecko opuszcza swoją dotychczasową rodzinę i w pełni zostaje włączone do rodziny przysposabiającej. Ustają wówczas wszelkie prawa i obowiązki względem rodziny biologicznej, a powstają relacje rodzinne z osobami przysposabiającymi i ich krewnymi.

Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Ekspert 2019-06-11 19:48:13

    Warto wskazać , iż rodzicowi naturalnemu przysługuje kontakt z dzieckiem przysposobionym przysposobieniem pełnym (art. 121 par. 1 k.r.o.)przysposobieniem rozwiązalnym(art. 125k.r.o.). Kontakt ten przysługuje na podstawie art.113 par. 1 k.r.o., a to dlatego , że przepis art.121 par.3 k.r.o. nie odnosi się do kontaktów z dzieckiem oraz nie odnosi się do elementów władzy rodzicielskiej. Gdyż osobista styczność z rodzica z dzieckiem nie wchodzi w zakres władzy rodzicielskiej ani także w prawa i obowiązki rodzica wobec dziecka oraz nie wynika ona z zakresu pokrewieństwa wobec dziecka, jest to poprostu prawo niezbywalne rodzica naturalnego do kontaktów z dzieckiem przysposobionym, które to powyższe prawo nie może być w żaden sposób ograniczone.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika