Pełnomocnictwo dla brokera ubezpieczeniowego

Pytanie:

"Co oznacza i jakie są konsekwencje udzielenia brokerowi ubezpieczeniowemu pełnomocnictwa do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z zawieraniem i wykonywaniem umów ubezpieczeniowych? Czy nie jest to pełnomocnictwo udzielone zbyt szeroko? "

Odpowiedź prawnika: Pełnomocnictwo dla brokera ubezpieczeniowego

Zakład ubezpieczeń może korzystać z pośrednictwa ubezpieczeniowego. Takie pośrednictwo właśnie polega na wykonywaniu czynności faktycznych lub prawnych związanych z zawarciem lub wykonywaniem umów ubezpieczenia albo reasekuracji. Do wykonywania tych czynności nie jest konieczne udzielenie pełnomocnictwa, wynika to z treści przepisów ustawy o działalności ubezpiczeniowej. W zakresie reasekuracji pośrednictwo ubezpieczeniowe może być wykonywane wyłącznie przez brokerów reasekuracyjnych.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika