Pełnomocnictwo do udziału w licytacji

Pytanie:

"Kiedy i/lub dla kogo wymagane jest pełnomocnictwo do udziału w licytacji komorniczej?"

Odpowiedź prawnika: Pełnomocnictwo do udziału w licytacji

Zgodnie z art. 977 pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem zpodpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia. 

Przepis ten dotyczy wyłącznie pełnomocnictwa do udziału w przetargu i nie określa kręgu osób, które mogą być pełnomocnikami. Nie znajduje przy tym zastosowania art. 87, określający kto może być pełnomocnikiem procesowym. Oznacza to, że pełnomocnikiem może być dowolna osoba. Pełnomocnictwo do udziału w przetargu jest wymagane od danej osoby w każdym wypadku, gdy nie występuje sam licytant. Informacje ogólne zawiera artykuł Sprzedaż nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym - licytacja.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • gfds 2018-01-24 18:43:12

    Jacy CI Panowie piękni.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika