Pierwsze legalne wprowadzenie do obrotu produktu, chronionego prawem patentowym

Pytanie:

Jakie konsekwencje niesie za sobą pierwsze ?legalne? wprowadzenie do obrotu produktu, chronionego prawem patentowym?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Pierwsze „legalne” wprowadzenie do obrotu produktu powoduje utratę w stosunku do tego konkretnego egzemplarza praw wyłącznych i może być on przedmiotem wykorzystania oraz dalszego obrotu jak każdy przedmiot materialny. Jeżeli ktoś kupuje opatentowany produkt od osoby, który ma zgodę na wprowadzania go do obrotu, dalsze jego sprzedawania nie wymaga już uzyskiwania niczyjej zgody. Następuje tak zwane wyczerpanie prawa.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.6.2014

  Wakacje 2014: uważaj na dopalacze i pigułki gwałtu

  Pigułki gwałtu i dopalacze można z łatwością kupić, np. w sieci. Dlaczego? Czy nie ma regulacji, które zakazywałyby sprzedaży środków, które nie powinny być legalne?

 • 3.1.2014

  Zmiany w prawie farmaceutycznym w 2014 roku

  Naczelna Rada Aptekarska zdecydowała, że od 1 stycznia 2014 r. każdy aptekarz zobowiązany będzie do noszenia w miejscu pracy identyfikatora, potwierdzającego fakt uzyskania przez niego tytułu magistra (...)

 • 5.5.2015

  Nieuczciwa konkurencja: tolerowanie naruszenia prawa może prowadzić do jego utraty

  W dzisiejszej - niezwykle konkurencyjnej - rzeczywistości rynkowy sukces produktu wymaga dobrego pomysłu, pracy oraz niemałych nakładów finansowych.

 • 28.3.2017

  Rzecznicy patentowi będą konkurować ceną

  Nowelizacja ustawy o rzecznikach patentowych znosi stawki minimalne pobierane przez rzeczników patentowych za wykonywanie czynności określonych w umowach zawartych z klientami. Stawki minimalne (...)

 • 2.11.2007

  Co to jest patent europejski?

  Patent europejski jest patentem udzielanym przez Europejski Urząd Patentowy na podstawie Konwencji o udzielaniu patentów europejskich (Konwencja Monachijska z 5.10.1973 r.). Patent europejski udzielany (...)