Podatek VAT od koncertu

Pytanie:

Jesteśmy samorządową instytucją kultury wpisaną do miejskiego rejestru instytucji kultury. Sprzedając kontrahentowi koncert niebiletowany stosujemy 0 stawkę VAT. Czy postępujemy prawidłowo?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Stosowanie stawki podatku od towarów i usług (VAT) w wysokości 0% nie jest prawidłowe. Ewentualnie podatnik może skorzystać ze zwolnienia z VAT, jeśli spełnia przesłanki zwolnienia. Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług zwalnia się od podatku usługi kulturalne świadczone przez podmioty prawa publicznego lub inne podmioty uznane na podstawie odrębnych przepisów za instytucje o charakterze kulturalnym lub wpisane do rejestru instytucji kultury, prowadzonego przez organizatora będącego podmiotem tworzącym instytucje kultury w rozumieniu przepisów o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, oraz dostawę towarów ściśle z tymi usługami związaną.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: