Powództwo o zapłatę zaległego wynagrodzenia

Pytanie:

Co musi zawierać pozew o wypłatę zaległego wynagrodzenia?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Pozew o wypłatę zaległego wynagrodzenia posiada taką formę jak inne pozwy w postępowaniu cywilnym. Jest on pismem procesowym, dlatego jego podstawowe elementy to: oznaczenie sądu, do którego jest skierowane, imię i nazwisko lub nazwę stron, ich przedstawicieli ustawowych i pełnomocników; oznaczenie rodzaju pisma; osnowę wniosku lub oświadczenia oraz dowody na poparcie przytoczonych okoliczności; podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika; wymienienie załączników. Nadto pozew powinien zawierać: dokładnie określone żądanie, a w sprawach o prawa majątkowe także oznaczenie wartości przedmiotu sporu, przytoczenie okoliczności faktycznych uzasadniających żądanie. Wzory pozwów funkcjonujących w postępowaniu cywilnym zamieszczone są na stronach naszego serwisu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

michal

15.5.2011 16:50:26

Re: Powództwo o zapłatę zaległego wynagrodzenia

witam, pracowałem 5,5 roku i miałem umowe do konca roku, pracodawca chciał abym podpisał pismo "in blanco" o tym iz rozwiązuje On umowe za porozumieniem stron bez konkretnej daty w razie trudnych czasów dla firmy.Nie zgodziłem sie i po tygodniu otrzymałem wypowiedzenie.Teraz pracodawca powiedział mi ze nie otrzymam odprawy bo miałem tylko umowe na czas okreslony.Wiem ze to nie prawda,ale boje sie ze badzie chciał zmyslic powód wypowiedzenia(ze to przeze mnie),co zrobic w takiej sytuacji,czym sie wesprzeć,co powiedziec,gdzie sie poradzic. Serdecznie Pozdrawiam i dziekuje

darek

15.2.2011 20:44:22

Re: Powództwo o zapłatę zaległego wynagrodzenia

jak wyegzekwować zalegle wynagrodzenie za umowe zlecenie

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.9.2016

  Brak zapłaty wynagrodzenia za pracę

         Zgodnie z art. 22 § 1 kodeksu pracy, przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego (...)

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 20.7.2017

  Nieterminowa wypłata wynagrodzenia

  Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest terminowe i prawidłowe wypłacenie pracownikowi wynagrodzenia, stanowi o tym art. 94 pkt 5 kodeksu pracy. Pracodawca jest obowiązany przy tym (...)

 • 16.3.2009

  Na czym polega akredytywa?

  Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)

 • 14.1.2019

  Ekwiwalent za niewykorzystany urlop - kiedy przysługuje i jak go wyliczyć?

  W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Zatem ekwiwalent (...)