Pozew rozwodowy bez wniosku o zasądzenie alimentów

Pytanie:

Zwracam się do Państwa z prośbą o odpowiedź na moje pytanie. Czy moja żona składając pozew rozwodowy bez wniosku o zasądzenie na jej rzecz alimentów, tym samym rezygnuje z tych świadczeń?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W pozwie rozwodowym Pana żona nie zażądała od Pana alimentów na swoją rzecz. To, że w pozwie brak takiego roszczenia, nie oznacza, że Pana żona zupełnie rezygnuje z tych świadczeń. Zgłoszenie wniosku o zasądzenie świadczeń alimentacyjnych Pana żona może równie dobrze na rozprawie w Pana obecności do protokołu.

Proszę też pamiętać, że nawet jeżeli sąd w wyroku rozwodowym nie orzeknie o obowiązku alimentacyjnym wobec Pana już wtedy byłej żony, to może ona w każdej chwili wystąpić z odrębnym postępowaniu o zasądzenie na swoją rzecz od Pana świadczeń alimentacyjnych. Jeżeli zapadnie wyrok o rozwodzie bez orzekania o winie, to Pana ewentualny obowiązek alimentacyjny wobec byłej żony będzie istniał przez okres 5 lat od dnia orzeczenia rozwodu, albo do dnia zawarcia przez Pana byłą żonę kolejnego związku małżeńskiego, w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

elamul01

20.4.2012 17:34:26

Re: Pozew rozwodowy bez wniosku o zasądzenie alimentów

Właśnie otrzymałam pierwsze alimenty (na przykładzie powyższej odpowiedzi). I TAK MA BYĆ !!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: