Prawo do emerytury pomostowej

Pytanie:

"Czy warunkiem nabycia prawa do emerytury pomostowej jest posiadanie okresów składkowych i nieskładkowych na określoną datę?"

Odpowiedź prawnika: Prawo do emerytury pomostowej

Zgodnie z art. 4 pkt 4 ustawy o emeryturach pomostowych:

 (...)

ma okres składkowy i nieskładkowy, ustalony na zasadach określonych w art. 5-9 i art. 11 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, wynoszący co najmniej 20 lat dla kobiet i co najmniej 25 lat dla mężczyzn

(...)

W związku z powyższym wymagane okresy składkowe i nieskładkowe muszą być osiągnięte jedynie na dzień składania wniosku o nabycie prawa do świadczenia. 


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika