Prawo do zasiłku macierzyńskiego a zmiana pracy
Pytanie:
Czy kobieta będąc na urlopie macierzyńskim i pobierając z tego tytułu zasiłek może zmienić pracodawcę bez utraty prawa do zasiłku macierzyńskiego?
Masz inne pytanie do prawnika?
ODPOWIEDŹ PRAWNIKA
Kobieta pozostająca w stosunku zatrudnienia, która w związku z urodzeniem dziecka i koniecznością sprawowania nad nim opieki korzysta z urlopu macierzyńskiego, ma także prawo do otrzymywania świadczenia z ubezpieczenia chorobowego - zasiłku macierzyńskiego. Przebywając na urlopie macierzyńskim kobieta w dalszym ciągu posiada status pracownika, a więc nie ma żadnych przeszkód, aby w tym czasie zmieniła pracodawcę, nie tracąc przez to prawa do zasiłku macierzyńskiego. Okres w którym taki zasiłek przysługuje zależy bowiem od długości urlopu macierzyńskiego konkretnej osoby.
Potrzebujesz porady prawnej?
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ TAKŻE:
-
10.1.2015
Zasiłek macierzyński - Kiedy przysługuje i ile wynosi zasiłek macierzyński
Wysokość zasiłku macierzyńskiego, zasady przyznawania, okres wypłacania. Zasiłek macierzyński bez ubezpieczenia chorobowego.
-
25.3.2015
Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim
W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)
-
-
23.8.2018
Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?
Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)
-
12.9.2016
Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?
Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić (...)
-
23.7.2010
Przedłużenie zasiłku chorobowego
Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)
KOMENTARZE (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!