Prawo do zasiłku macierzyńskiego a zmiana pracy

Pytanie:

"Czy kobieta będąc na urlopie macierzyńskim i pobierając z tego tytułu zasiłek może zmienić pracodawcę bez utraty prawa do zasiłku macierzyńskiego? "

Odpowiedź prawnika: Prawo do zasiłku macierzyńskiego a zmiana pracy

Kobieta pozostająca w stosunku zatrudnienia, która w związku z urodzeniem dziecka i koniecznością sprawowania nad nim opieki korzysta z urlopu macierzyńskiego, ma także prawo do otrzymywania świadczenia z ubezpieczenia chorobowego - zasiłku macierzyńskiego. Przebywając na urlopie macierzyńskim kobieta w dalszym ciągu posiada status pracownika, a więc nie ma żadnych przeszkód, aby w tym czasie zmieniła pracodawcę, nie tracąc przez to prawa do zasiłku macierzyńskiego. Okres w którym taki zasiłek przysługuje zależy bowiem od długości urlopu macierzyńskiego konkretnej osoby.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika