Protokół z badania trzeźwości pracownika

Pytanie:

"Jaki dokument należy sporządzić jeżeli pracownik podda się badaniu alkomatem i test będzie pozytywny, wskazujacy na stan nietrzeźwości."

Odpowiedź prawnika: Protokół z badania trzeźwości pracownika

Jest to podstawa do rozwiązania umowy o pracę z pracownikiem bez wypowiedzenia. Należy sporządzić protokół, który powinien być podpisany przez osobę dokonującą badania alkomatem i osoby obecnej przy pomiarze.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Aneta 2012-10-11 10:11:33

    witam jak często na terenie budowy pracodawca może dokonywa pomiaru trzexwosci pracowników?? z powazaniem : Aneta Matoga


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika