e-prawnik.pl Porady prawne

Przeniesienie praw rodzicielskich na teściów

Pytanie:

Żona żąda rozwodu i zgadza się na moje warunki tj. pozbawienie praw rodzicielskich, orzeczenie rozwodu z jej winy i brak roszczeń majątkowych. Z racji miejsca pracy poza miejscem zamieszkania opiekę nad dzieckiem sprawują teściowie. Jak przenieść prawa rodzicielskie z żony na teściową. Czy ja też muszę zrzec się opieki np. na rzecz teścia?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Przeniesienie praw rodzicielskich na teściów

7.7.2003

Przedstawienie przez Pana warunków rozwodowych i ich wstępna akceptacja przez małżonkę nie oznacza jednak, że sąd orzecze rozwód zgodnie z Pańskim wnioskiem. To sąd ostatecznie decyduje o władzy rodzicielskiej rodziców nad dzieckiem, badając dokładnie sytuację dziecka, gdyż jego dobro jest tutaj najważniejsze. Jeżeli sąd w wyroku rozwodowym rzeczywiście pozbawi władzy rodzicielskiej Pana małżonkę, całość praw rodzicielskich przejdzie na Pana. Nie musi Pan zrzekać się wówczas swojej władzy rodzicielskiej, choć może Pan to zrobić. Należy pamiętać, że zrzekając się władzy rodzicielskiej pozbawia się Pan całkowicie możliwości kształtowania życia dziecka i możliwości wychowywania go.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

jak przenieść alimenty na teściową,syn nie chce płacić na dzieci i ukrywa się w Niemczech

Emilia W.

6.9.2010 20:6:33

jak przenieść alimenty na teściową,syn nie chce płacić na dzieci i ukrywa się w Niemczech

czy jest możliwe żeby alimenty zasądzone na moje dzieci płaciła teściowA?syn jej nie płaci na dzieci od 5 lat i ukrywa sięza granicą sporadycznie przyjeżdża do synów obiecuje im wszystko ale nigdy nie dotrzymuje obietnicy,mieszka w blokach które są własnością matki jak wszystkie rzeczy materialne czy jest takie prawo żeby matka alimenciarza płaciła za niesumienność swojego syna, proszę o odpowiedź


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ