Rejestracja pojazdów na spółkę jawną

Pytanie:

"Czy po przekształceniu spółki cywilnej w jawn konieczne jest przerejestrowanie na jej rzecz samochodów zarejestrowanych dotychczas na właścicieli spółki cywilnej? Czy status spółki jawnej dopuszcza rejestracje na nią pojazdu czy w dalszym ciągu na osoby fizyczne - właścicieli? "

Odpowiedź prawnika: Rejestracja pojazdów na spółkę jawną

Wszelkie zmiany w dowodach rejestracyjnych podlegają zgłoszeniu do właściwego urzędu w terminie 30 dni. Jeżeli zatem samochody stały się własnością spółki jawnej (weszły do jej majątku), która powstała z chwilą wpisu do rejestru, zmianę właściciela pojazdu należy zgłosić w terminie liczonym od daty rejestracji spółki.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika