Renta po konkubencie

Pytanie:

Czy po śmierci konkubenta, konkubinie przysługuje renta po nim?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z obowiązującym prawem, konkubinat w Polsce jest jedynie więzią faktyczną, a nie prawną i nie jest nigdzie uregulowany. W związku z tym nie ma też przepisów regulujących przyznanie jakichkolwiek świadczeń po śmierci konkubenta.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

elwira

29.5.2012 9:51:3

Re: Renta po konkubencie

witam mam takie pytanie jakis miesiac temu moj konkubent popelnil samobojstwo mamy dziecko ktore ma 7 lat i chcialam sie zapytac czy przysluguje mu jakies prawodo renty socjalnej po zarlym ojcu partner nie byl ubezpieczony i pracowal bez zarejestrowania


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.7.2018

  Od kiedy wyższa renta socjalna?

  Nowelizacja przepisów podnosi rentę socjalną do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Renta socjalna wzrośnie więc z 865,03 zł do 1.029,80 zł.

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 4.9.2018

  Renta socjalna już z podwyżką

  Z dniem 1 września weszła w życie ustawa podwyższająca rentę socjalną. Otrzymujący to świadczenie dostaną dodatkowo wyrównanie liczone od czerwca.

 • 26.4.2018

  Renta socjalna w górę

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o rencie socjalnej zakłada podwyższenie od 1 czerwca 2018 roku renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. (...)

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)