Renta po konkubencie

Pytanie:

"Czy po śmierci konkubenta, konkubinie przysługuje renta po nim?"

Odpowiedź prawnika: Renta po konkubencie

Zgodnie z obowiązującym prawem, konkubinat w Polsce jest jedynie więzią faktyczną, a nie prawną i nie jest nigdzie uregulowany. W związku z tym nie ma też przepisów regulujących przyznanie jakichkolwiek świadczeń po śmierci konkubenta.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • elwira 2014-05-29 09:51:03

    witam mam takie pytanie jakis miesiac temu moj konkubent popelnil samobojstwo mamy dziecko ktore ma 7 lat i chcialam sie zapytac czy przysluguje mu jakies prawodo renty socjalnej po zarlym ojcu partner nie byl ubezpieczony i pracowal bez zarejestrowania


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika