Rozwód i alimenty a nieznane miejsce pobytu

Pytanie:

"Czy jest możliwe zasądzenie alimentów na rzecz niepełnoletnich dzieci, jeżeli ich ojciec nie stawia się na sprawy, nie jest znany adres jego zamieszkania, miejsce zatrudnienienia oraz wysokość dochodów? Jak wygląda procedura postępowania rozwodowego w przypadku, gdy pozwany nie stawia się na sprawy, nieznane jest miejsce jego pobytu?"

Odpowiedź prawnika: Rozwód i alimenty a nieznane miejsce pobytu

Wydaje się iż nie ma przeszkód, aby alimenty zostały zasądzone wyrokiem na rzecz żany i dzieci, jeżeli pozwany nie stawia się na sprawy, gdyż skoro jego miejsce pobyty nie jest znane, to tym samym nie spełni prawdopodobnie obowiązku alimentacyjnego. Postępowanie nie zostanie jednak szybko wszczęte, gdyż generalnie pozew powinien być mu doręczony jako pozwanemu, jeżeli jego miejsce pobytu będzie pozostawało nieznane, pojawi się konieczność ustanowienia dla niego kuratora w postępowaniu. Generalnie istnieje możliwość wydania w sprawie o alimenty wyroku zaocznego. O postępowaniu rozwodowym w poradzie Kiedy nie dostaniesz rozwodu?


Najważniejsze informacje prawne w jednym miejscu - obserwuj nas na Google News!


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika