Ryczałt ewidencjonowany dla hostingu

Pytanie:

Zamierzam świadczyć usługi internetowe - hosting, wynajem powierzchni na swojej stronie internetowej, zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Czy mogę płacić podatek w formie ryczałtu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W art. 8 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, określającym podatników, do których nie stosuje się opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, ani też w załączniku 2 do tej ustawy, zawierającym wykaz usług, których świadczenie wyłącza podatnika z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych nie wymieniono usług internetowych (w tym hostingu i wynajmu powierzchni na stronie internetowej), a zatem z tytułu świadczenia takich usług można opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: