Ryczałt - handel motocyklami i skuterami
Pytanie:
Jaka stawka ryczałtu obowiązuje działalność gospodarczą polegającą na sprowadzaniu z Niemiec motocykli i skuterów od osób fizycznych i firm w celu sprzedaży w Polsce. Od jakiej kwoty oblicza się taki dochód?
Masz inne pytanie do prawnika?
Odpowiedź prawnika: Ryczałt - handel motocyklami i skuterami
9.2.2010
Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne działalność usługowa w zakresie handlu oznacza sprzedaż, w stanie nieprzetworzonym, nabytych uprzednio produktów (wyrobów) i towarów.
Zatem sprzedaż w Polsce motocykli i samochodów nabytych za granicą powinno być traktowane jako działalność usługowa w zakresie handlu.
Z mocy art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. b) wskazanej wyżej ustawy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności usługowej w zakresie handlu wynosi 3,0% przychodów.
Podatek powyższy naliczany jest od przychodu, a zatem nie pomniejsza się go o koszty uzyskania przychodów (np. zapłaconą enę nabycia motocykli czy samochodów).
Potrzebujesz porady prawnej?
KOMENTARZE (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!