e-prawnik.pl Porady prawne

Ryczałt od usług paramedycznych

Pytanie:

Osoba prowadząca jednoosobową firmę wykonuje usługowo masaże i płaci ryczałt ewidencjonowany od przychodów w wysokości 8,5%. Osoba ta chce również wykonywać działalność psychologiczną i psychoterapeutyczną, paramedyczną - konsultacje z osobami mającymi problemy życiowe i szkolenia dla pracowników firm w tym zakresie. Osoba prowadząca firmę nie jest lekarzem. Czy możliwe jest opłacanie ryczałtu ewidencjonowanego od tych przychodów? Jeśli tak, to w jakiej wysokości?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Ryczałt od usług paramedycznych

14.7.2008

Stosownie do art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. e ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nie stosuje się do podatników do podatników osiągających w całości lub w części przychody z tytułu świadczenia usług wymienionych w załączniku nr 2 do ustawy.

Usługi w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego za wyjątkiem pozarolniczej działalności gospodarczej świadczonej w ramach wolnych zawodów zostały wymienione w poz. 26 (grupa 85.1) tego załącznika.

W ramach grupy 85.1 Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) obowiązującej dla celów podatkowych wymienione są m.in. działalność psychologiczna i psychoterapeutyczna (85.14.D) i działalność paramedyczna (85.14.E). Tak więc podatnik osiągający przychody z tytułu świadczenia tych usług nie może korzystać z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ