Ślubowanie adwokata

Pytanie:

W związku z zażaleniem na nie etyczne, nie moralne nie zgodne z prawem oraz zasadami współżycia społecznego czynności adwokata strony przeciwnej wymagana jest znajomość przysięgi adwokackiej. Jak brzmi przysięga adwokacka?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 5 ustawy Prawo o adwokaturze, adwokat przed rozpoczęciem wykonywania czynności zawodowych składa wobec dziekana ślubowanie treści następującej: „Ślubuję uroczyście w swej pracy adwokata przyczyniać się ze wszystkich sił do ochrony praw i wolności obywatelskich oraz umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązki swe wypełniać gorliwie, sumiennie i zgodnie z przepisami prawa, zachować tajemnicę zawodową, a w postępowaniu swoim kierować się zasadami godności, uczciwości, słuszności i sprawiedliwości społecznej".

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Ryszard B.

2.12.2015 0:13:53

Re: Ślubowanie adwokata

Gdy adwokat wie,że jego klient jest na drodze rozwodowej. Czy adwokat może informować stronę pozwaną o bardzo imtymnych sprawach oraz o sprawach rozdysponowania swoich dóbr finansowych i majątkowych? Takie postępowanie adwokata jak jest określone? Ponadto,gdy częścią swoich dóbr klient chce obdarować swojego adwokata? Czy w tym przypadku adwokat może posłużyć się arogancją? Czy powinien najpierw ustalić na czym polega ta chojność klienta i ewentualnie ustalić czy nie jest to gest desperacji?

WAGA

24.10.2010 16:41:33

Re: Ślubowanie adwokata

"umacnianie porządku Rzeczypospolitej" : tylko, czy w Polskiej Rzeczypospolitej Państwem Polskim są: wszyscy Jej Obywatele ?!, czy Rychu, Miro, Grzechu, Zbychu .........

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: