e-prawnik.pl Porady prawne

Śmierć użytkownika ogródka działkowego

Pytanie:

Co dzieje się z prawem użytkowania ogródka działkowego w przypadku śmierci jego użytkowania?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Śmierć użytkownika ogródka działkowego

26.9.2011

Prawo do użytkowania ogródka działkowego w ramach rodzinnych ogrodów działkowych wygasa z chwilą śmierci użytkownika. Zgodnie z art. 31 ust. 4 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. W razie wygaśnięcia prawa użytkowania działki na skutek śmierci członka, przy przydziale użytkowanej przez niego działki pierwszeństwo mają jego osoby bliskie użytkujące z nim wspólnie działkę; w wypadku ubiegania się o przydział działki więcej niż jednej osoby bliskiej - wybór należy do PZD. Należy zgłosić się do Polskiego Związku Działkowców celem podpisania nowej umowy użytkowania na jej rzecz.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ