Sobota dniem wolnym od pracy

Pytanie:

"Czy sobota jest w Polsce dniem wolnym od pracy ?"

Odpowiedź prawnika: Sobota dniem wolnym od pracy

Obecnie w Polsce obowiązuje 5 - dniowy tydzień pracy. Ustawowo dniem wolnym od pracy jest niedziela oraz święta określone w przepisach o dniach wolnych od pracy. Nie ma przepisu, który ustanawiałby sobotę jako dzień wolny. Tak najczęściej się dzieje, lecz nie jest to regułą. Zatem pracownikom przysługują 2 wolne dni - w tym jeden z nich to niedziela, a drugi może być dowolnie wyznaczony.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Włodek 2013-03-25 15:14:11

    Świadku Jehowy - Ty te swoje słowo boże to se możesz głosić w nocy. Sugeruję to dlatego że ciemnotę należy głosić po ciemku,proste? Uważam że wiara w boga to przeszłość,jeżeli człowiek umie odróżnić dobro od zła to bóg nie jest potrzebny,bo przecież po to została wymyślona wiara w boga! (żeby sąsiad sąsiadowi żony nie dymał)między innymi.

  • Marzanna 2011-09-02 19:30:52

    Jestem świadkiem Jehowy i sobota jest dniem w który głoszę ludziom słowo Boże , ten dzień ze względu na moją religię muszę mieć wolny.Czy mam do tego prawo?

  • Marzanna 2011-09-02 18:18:50

    Czy ja muszę pracowac w dni wolne od pracy tj:sobota.Dyrekcja mojego zakładu narzuciła nam już 4miesiąc pracujące soboty ,za które nam płacą niby 100% a wychodzą grosze.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika