Sposób rozwiązania umowy a ekwiwalent za urlop

Pytanie:

"Jeżeli umowa o pracę rozwiązana zostaje na wniosek pracownika, czy wówczas pracodawca ma obowiązek wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop?"

Odpowiedź prawnika: Sposób rozwiązania umowy a ekwiwalent za urlop

Ekwiwalent za niewykorzystany urlop przysługuje pracownikowi m.in w sytuacji rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy. Bez znaczenia przy tym jest czy rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło z inicjatywy pracownika czy też pracodawcy. Uprawnienie do ekwiwalentu pieniężnego jest od tego niezależne.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika