e-prawnik.pl Porady prawne

Sposoby uiszczenia opłaty na wezwanie sądu

Pytanie:

Sąd wezwał mnie do opłaty wpisu od zażalenia 30 zł. Czy mogę te opłatę uiścić wysyłając do Sądu pismo z naklejonymi znaczkami sądowymi na tę kwotę?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Sposoby uiszczenia opłaty na wezwanie sądu

21.4.2009

W pytaniu nie wskazał Pan z jakim postępowaniem do czynienia. W niniejszej odpowiedzi zakładamy, że chodzi o postępowanie cywilne. Stosownie do rozporządzenia z dnia 31 stycznia 2006 r. w sprawie sposobu uiszczania opłat sądowych w sprawach cywilnych, uiszczający opłatę na wezwanie sądu lub dodatkowo, może nakleić znaki opłaty sądowej na tym wezwaniu albo na kartce czystego papieru, podając numer sprawy oraz imię i nazwisko. Znaki można nakleić także na piśmie podlegającym opłacie, w sekretariacie właściwego wydziału sądu. Znaki opłaty sądowej nakleja się na pierwszej lub ostatniej stronie pisma w miejscu niezawierającym tekstu jeden obok drugiego lub jeden pod drugim, w miarę możności bez odstępu.
Zatem może Pan uiścić na wezwanie Sądu poprzez naklejenie znaków opłaty sądowej na czystej kartce papieru, należy tylko pamiętać, by podać również dane wskazane powyżej. 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ