Sprawdzenie rejestracji znaku towarowego

Pytanie:

"W jaki sposób mogę sprawdzić czy ktoś już nie zastrzegł takiej nazwy lub znaku? "

Odpowiedź prawnika: Sprawdzenie rejestracji znaku towarowego

Zgodnie z art. 228 ustawy Prawo własności przemysłowej dla dokonywania wpisów o udzielonych patentach, prawach ochronnych i prawach z rejestracji Urząd Patentowy prowadzi: 1) rejestr patentowy, 2) rejestr wzorów użytkowych, 3) rejestr wzorów przemysłowych, 4) rejestr znaków towarowych, 5) rejestr oznaczeń geograficznych, 6) rejestr topografii układów scalonych. Powyższe rejestry są jawne, a więc każda osoba ma prawo wglądu do takiego rejestru. W związku z tym domniemywa się, że każdemu znana jest ich treść. Sprawdzenie więc, czy dana nazwa lub znak towarowy nie zostały już zastrzeżone wymaga wglądu do właściwego rejestru prowadzonego przez Urząd Patentowy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika