Świadectwo kwalifikacji

Pytanie:

Czy nie będąc zatrudniony na etacie kierowcy muszę mieć świadectwo kwalifikacji prowadząc samochód ciężarowy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Konieczność uzyskania świadectwa kwalifikacji dotyczy kierowcy, niezależnie od zatrudnienia na etacie kierowcy. Świadectwo kwalifikacji musi uzyskać kierowca pojazdu samochodowego przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu osób oraz kierowca pojazdu samochodowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 7, 5 t, o ile pojazdem wykonywana jest działalność gospodarcza w zakresie przewozu osób lub rzeczy (art. 115a ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym)

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

łukasz

6.5.2010 0:39:22

Re: Świadectwo kwalifikacji

nawet na auto lawete która ma dmc 12t też jest potrzebne świadectwo kwalifikacji na przewóz rzeczy


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: