Szkolenie pracowników w soboty

Pytanie:

"Czy można oddedelegować pracownika na szkolenie w dniach, które są dla niego wolne np. sobota i niedziela?"

Odpowiedź prawnika: Szkolenie pracowników w soboty

Istnieje możliwość oddelegowania pracownika na szkolenie w dniach dla niego wolnych od pracy. Powoduje to jednak powstanie po stronie pracodawcy pewne obowiązki. Jeżeli to pracodawca kieruje pracownika na szkolenie w dniach dla niego wolnych od pracy, zobowiązany jest uiścić mu wynagrodzenie za te dni wg stawek za godziny nadliczbowe. Zamiast zapłaty dodatkowego wynagrodzenia pracodawca może pracownikowi udzielić dnia wolnego od pracy. Jeżeli jednak pracownik odbywa szkolenie na swój wniosek, pracodawca zwolniony będzie z obowiązku dodatkowego wynagrodzenia albo udzielenia dodatkowego dnia wolnego od pracy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika