Tablica ogłoszeń w spółdzielni

Pytanie:

"Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo rozwieszać na tablicach ogłoszeń w blokach, ogłoszenia o tym kto i ile zalega z opłatami czynszu? Jest to robione w sposób "zaszyfrowany" tzn. zamiast nazwiska lokatora podany jest numer bloku i mieszkania. "

Odpowiedź prawnika: Tablica ogłoszeń w spółdzielni

Zgodnie z art. 6 ustawy o ochronie danych osobowych, za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Podanie zamiast nazwiska adresu danej osoby sprawia, że osoba ta jest możliwa do zidentyfikowania. A zatem niedozwolone jest zamieszczanie informacji o danych osobach, nawet gdy zamiast nazwiska jest podany tylko ich adres.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika