e-prawnik.pl Porady prawne

Tablica ogłoszeń w spółdzielni

Pytanie:

Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo rozwieszać na tablicach ogłoszeń w blokach, ogłoszenia o tym kto i ile zalega z opłatami czynszu? Jest to robione w sposób "zaszyfrowany" tzn. zamiast nazwiska lokatora podany jest numer bloku i mieszkania.

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Tablica ogłoszeń w spółdzielni

Zgodnie z art. 6 ustawy o ochronie danych osobowych, za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Podanie zamiast nazwiska adresu danej osoby sprawia, że osoba ta jest możliwa do zidentyfikowania. A zatem niedozwolone jest zamieszczanie informacji o danych osobach, nawet gdy zamiast nazwiska jest podany tylko ich adres.

 

Potrzebujesz porady prawnej?