Termin usunięcia braków formalnych

Pytanie:

"Sąd wysłał do mnie pismo z wezwaniem do usunięcia braków formalnych, którego nie odebrałem, a w którym napisane było, iż w terminie 14 od daty otrzymania powinienem braki usunąć. Jednakże w międzyczasie byłem w Sądzie w innej sprawie i dowiedziałem się, że takie pismo zostało mi wysłane. Pismo poszło do zwrotu z poczty dzień przed moją wizyta w sadzie, ja braki formalne uzupełniłem w dniu wizyty w sądzie czyli w dzień po skierowaniu zwrotu z poczty do sadu. Jaki termin obowiązuje w takim przypadku? Czy nie podjęcie pisma spowoduje ze moje pismo z uzupełnieniem braków nie będzie brane pod uwagę, mimo że teoretycznie gdybym odebrał pismo z sądu w ostatnim dniu na poczcie miałbym jeszcze 13 dni na odpowiedź? "

Odpowiedź prawnika: Termin usunięcia braków formalnych

Termin do uzpełnienia braków liczony jest od dnia doręczenia przesyłki. W sytuacji, gdy adresat nie odebrał pisma z poczty, za datę doręczenia, zgodnie z orzecznictwem, przyjmuje się datę, w której upłynął termin do jego odbioru. Zatem, należy uznać, ze dokonał Pan czynności w terminie.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika