Termin zapłaty za wykonane dzieło

Pytanie:

"Czy jeżeli na umowie o dzieło nie została wpisana klauzula o terminie płatności to czy po wykonaniu dzieła (program komputerowy) zlecający jest zobowiązany do zapłaty w określonym terminie?"

Odpowiedź prawnika: Termin zapłaty za wykonane dzieło

W omawianym przypadku mamy do czynienia ze świadczeniem wzajemnym - czyli ktoś daje program komputerowy, a ktoś w zamian wynagrodzenie. O ile strony się inaczej nie umówiły - obydwa świadczenia powinny być spełnione równocześnie. Każda ze stron może też powstrzymać się przed spełnieniem swojego świadczenia jeżeli druga strona nie zaofiaruje świadczenia wzajemnego. Jeśli jednak wykonawca programu komputerowego odda zlecającemu wykonane dzieło - program komputerowy, to ten powinien świadczyć niezwłocznie po wezwaniu go przez wykonawcę do zapłaty.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika