Treść prywatnego aktu oskarżenia

Pytanie:

"Co należy umieścić w treści aktu oskarżenia czytanego przez oskarżyciela prywatnego w czasie rozprawy głównej w sprawie o zniesławienie? "

Odpowiedź prawnika: Treść prywatnego aktu oskarżenia

W sprawach z oskarżenia prywatnego - zgodnie z art. 487 kodeksu postępowania karnego - akt oskarżenia może ograniczyć się do oznaczenia osoby oskarżonego, zarzucanego mu czynu oraz wskazania dowodów, na których opiera się oskarżenie.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Szybka 2015-08-07 19:51:34

    Czy mogłabym uzyskać akt oskarżenia o ścigany z oskarżenia z prywatnego czyn z artykułu 212? Posądzono mnie bezpodstawnie o wycięci drzewa i przywłaszczenie go.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika