e-prawnik.pl Porady prawne

Udostępnianie prywatnych numerów telefonicznych

Pytanie:

Kierownik danej jednostki organizacyjnej poprosił o prywatne nr telefoniczne swoich pracowników. Argumentował to tym, że w niektórych sytuacjach będzie ich potrzebował do skontaktowania się z pracownikiem. Na liście tej jest imię, nazwisko i nr telefonu pracownika. Jednak w niektórych przypadkach kierownik udostępnia nr telefonu z tej listy innym pracownikom. Czy jest to zgodne ustawą o ochronie danych osobowych?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Udostępnianie prywatnych numerów telefonicznych

30.1.2006

W tej sprawie zajął stanowisko Generalny Inspektor Danych Osobowych. Uznał on, że udostępnianie numeru telefonu prywatnego innym pracownikom stanowi zmianę celu przetwarzania danych, gromadzonych na podstawie kodeksu pracy i brak jest podstaw udostępniania tych danych innym pracownikom.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Udostępnianie prywatnych numerów telefonicznych

firma

29.12.2009 11:45:7

Re: Udostępnianie prywatnych numerów telefonicznych

Witam, czy urząd miasta lub jego pracownicy są upoważnieni do przekazywania bankom lub innym instytucjom numeru telefonu osoby, która rejestrowała firmę w urzędzie miasta? Kilkanaście dni temu zgłosiłem się do urzędu miasta w celu wpisu do ewidencji gospodarczej firmy, którą próbuję założyc. Od tygodnia otrzymuję telefony z banków z ofertami założenia i prowadzenia rachunku firmowego. Pozdrawiam


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ