Udostępnianie prywatnych numerów telefonicznych

Pytanie:

"Kierownik danej jednostki organizacyjnej poprosił o prywatne nr telefoniczne swoich pracowników. Argumentował to tym, że w niektórych sytuacjach będzie ich potrzebował do skontaktowania się z pracownikiem. Na liście tej jest imię, nazwisko i nr telefonu pracownika. Jednak w niektórych przypadkach kierownik udostępnia nr telefonu z tej listy innym pracownikom. Czy jest to zgodne ustawą o ochronie danych osobowych?"

Odpowiedź prawnika: Udostępnianie prywatnych numerów telefonicznych

W tej sprawie zajął stanowisko Generalny Inspektor Danych Osobowych. Uznał on, że udostępnianie numeru telefonu prywatnego innym pracownikom stanowi zmianę celu przetwarzania danych, gromadzonych na podstawie kodeksu pracy i brak jest podstaw udostępniania tych danych innym pracownikom.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • firma 2011-12-29 11:45:07

    Witam, czy urząd miasta lub jego pracownicy są upoważnieni do przekazywania bankom lub innym instytucjom numeru telefonu osoby, która rejestrowała firmę w urzędzie miasta? Kilkanaście dni temu zgłosiłem się do urzędu miasta w celu wpisu do ewidencji gospodarczej firmy, którą próbuję założyc. Od tygodnia otrzymuję telefony z banków z ofertami założenia i prowadzenia rachunku firmowego. Pozdrawiam


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika