Uprawnienia oskarżonego do zadawania pytań

Pytanie:

"Jeżeli moja żona występuje jako oskarżyciel posiłkowy, to czy ja będę mógł zadawać pytania świadkom, mojej żonie, która występuje w sprawie jako świadek i oskarżyciel posiłkowy, moim dzieciom, które występują jako pokrzywdzeni i jako świadkowie? Czy odpowiadając na postawione mi zarzuty mogę stawiać pytania do np. świadków odnośnie ich zeznań dotyczących konkretnego zarzutu? "

Odpowiedź prawnika: Uprawnienia oskarżonego do zadawania pytań

Z opisanego stanu faktycznego wnioskujemy, iż w postępowaniu występuje Pan w roli oskarżonego. Może Pan podejmować wszelkie niezbędne a dozwolone przez przepisy czynności w celu swojej obrony. Wśród tych czynności jest oczywiście także możliwość zadawania pytań. Ma Pan także zagwarantowaną swobodę wypowiedzi, tzn. może Pan przed sądem składać oświadczenia.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika