Urlop na czas obrony pracy magistreskiej

Pytanie:

"Czy przysługuje mi dodatkowy urlop w związku z obroną pracy magisterskiej? Studia zaoczne, stała umowa o pracę, przysługuje 20 dni w roku (8 lat stażu pracy). Studia opłacane samodzielnie, nie przez pracodawcę."

Odpowiedź prawnika: Urlop na czas obrony pracy magistreskiej

W związku z obroną pracy magisterskiej nie będzie Panu przysługiwał żaden dodatkowy urlop. Nie nabędzie Pan również prawa do urlopu okolicznościowego.

Może Pan w tym czasie wziąć "zwykły" urlop wypoczynkowy, w tym skorzystać z urlopu na żądanie.

Ponadto, na pisemny wniosek pracodawca będzie mógł Panu jednak udzielić urlop bezpłatny (urlop ten co do zasady nie wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze). Pracodawca nie może jednak z własnej inicjatywy udzielić Panu takiego urlopu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika