Ustawa o świadku koronnym

Pytanie:

"Ustawa o świadku koronnym, jak wynika z przepisów końcowych , obowiązuje do 1 września 2006 roku. Czy oznacza to, że po 1 września nie maja już zastosowania te przepisy? Czy też jest przewidziana nowelizacja wskazująca na przedłużenie obowiązywania tejże ustawy?"

Odpowiedź prawnika: Ustawa o świadku koronnym

Rzeczywiście, ustawa o świadku koronnym była pomyślana jako ustawa czasowa. W pierwotnej wersji miała obowiązywać do 1 września 2006 r. Ponieważ jej rozwiązania sprawdziły się w praktyce, okres jej obowiązywania postanowiono wydłużyć, tym razem już bez określania końcowego terminu. Uchwalona została Ustawa z dnia 22 lipca 2006 r. o zmianie ustawy o świadku koronnym oraz ustawy o ochronie informacji niejawnych (DzU nr 149 poz. 1078), która – obok wielu innych modyfikacji – zmieniła art. 27 ustawy o świadku koronnym. W nowym brzmieniu, obowiązującym od 31 sierpnia 2006 r., przepis ten nie zawiera już daty końcowej. W związku z tym ustawa cały czas obowiązuje.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika