e-prawnik.pl Porady prawne

Uzupełnienie umowy o pracę

Pytanie:

Jak należy rozliczać miesiące przed uzupełnieniem umowy o pracę zawartej z pracownikiem zatrudnionym w niepełnym wymiarze pracy o ustalenia wynikające z art. 151 par. 5 kodeksu pracy,? Np. uzupełnienie następuje w marcu, co w takim wypadku ze styczniem i lutym? Czy aneks działa wstecz, czy stosuje się unormowania dotychczasowe?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Uzupełnienie umowy o pracę

23.11.2004

Art. 151 par. 5 jest nowym przepisem w kodeksie pracy i oczywistym jest, że nie każdy pracodawca w dniu 1 stycznia 2004 roku zmieni postanowienia umowy w tym zakresie. Zgodnie z art. 17 ustawy zmieniającej kodeks pracy, strony trwających w dniu wejścia w życie ustawy umów o pracę zawartych z pracownikami zatrudnionymi w niepełnym wymiarze czasu pracy, w terminie 3 miesięcy od tego dnia, uzupełnią umowy o ustalenia wynikające z art. 151 § 5 Kodeksu pracy. W związku z tym pracodawca ma 3 miesiące na uzupełnienie treści umowy zgodnie z art. 151 par. 5. Nowe postanowienia umowne obowiązywać będą od dnia włączenia ich do umowy o pracę.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ