Uzupełnienie umowy o pracę

Pytanie:

"Jak należy rozliczać miesiące przed uzupełnieniem umowy o pracę zawartej z pracownikiem zatrudnionym w niepełnym wymiarze pracy o ustalenia wynikające z art. 151 par. 5 kodeksu pracy,? Np. uzupełnienie następuje w marcu, co w takim wypadku ze styczniem i lutym? Czy aneks działa wstecz, czy stosuje się unormowania dotychczasowe?"

Odpowiedź prawnika: Uzupełnienie umowy o pracę

Art. 151 par. 5 jest nowym przepisem w kodeksie pracy i oczywistym jest, że nie każdy pracodawca w dniu 1 stycznia 2004 roku zmieni postanowienia umowy w tym zakresie. Zgodnie z art. 17 ustawy zmieniającej kodeks pracy, strony trwających w dniu wejścia w życie ustawy umów o pracę zawartych z pracownikami zatrudnionymi w niepełnym wymiarze czasu pracy, w terminie 3 miesięcy od tego dnia, uzupełnią umowy o ustalenia wynikające z art. 151 § 5 Kodeksu pracy. W związku z tym pracodawca ma 3 miesiące na uzupełnienie treści umowy zgodnie z art. 151 par. 5. Nowe postanowienia umowne obowiązywać będą od dnia włączenia ich do umowy o pracę.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika