Właściwość sądu w procesie o eksmisję

Pytanie:

"Jeżeli przeciwko tej samej oskarżonej toczą się dwie sprawy sądowe: z art. 190 par. 1 oraz z oskarżenia prywatnego z art. 217, 159, z art. 212, 216, i inne (sprawa skierowana na rozprawę główną) - oskarżony nie zgłasza się na żadne wezwania - czy do którejś z tych spraw może włączyć się Urząd Gminy/Policji ? - z urzędu, który otrzymał wniosek oskarżyciela o eksmisję oskarżonego z budynku mieszkalnego, którego właścicielem jest Urząd Gminy? Czy Urząd Gminy musi wszcząć osobne postępowanie o eksmisję. A to dłużej trwałoby. "

Odpowiedź prawnika: Właściwość sądu w procesie o eksmisję

Postepowanie o eksmisję jest postępowaniem cywilnoprawnym i nie podlega procedurze karno - procesowej. Chociażby z tego powodu nie można przed sądem karnym przeprowadzić postepowania o eksmisję.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika