Wniosek o usunięcie historii kredytowej z BIK (wzór).

Pytanie:

Bardzo bym prosił o przesłanie mi wzoru wniosku o usunięcie mojej historii kredytowej z Biura Informacji Kredytowej. Z góry dziękuję.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

………………Miejscowość, data

 

…………………

(imię, nazwisko oraz Pański adres i nr telefonu)

……………………

(Dane kredytodawcy)

 

Powołując się na art. 105a ust. 2 ustawy Prawo bankowe (Dz.U.2002.72.665), wycofuję swoją zgodę wyrażoną w dniu …….. (data zawarcia umowy kredytowej) na przetwarzanie moich danych po wygaśnięciu zobowiązania wobec banku z tytułu …..… (wskazać rodzaj zawartej umowy) i proszę o sporządzenie stosownego wniosku do Biura Informacji Kredytowej w powyższej sprawie.

Oczekuję informacji o podjętych przez Państwa działaniach w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma. 

…………………………….

(podpis)

 

 

Tagi: 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.10.2017

  Więcej pieniędzy na budowę Muzeum Historii Polski

  Zwiększenie budżetu na budowę Muzeum Historii Polski z 310 do 659 mln zł oraz wydłużenie terminu budowy do 2020 r. – takie zmiany wprowadza nowelizacja uchwały w sprawie ustanowienia programu (...)

 • 9.11.2004

  Rejestr zabezpieczenia listów zastawnych

  Rejestr zabezpieczenia prowadzony jest przez banki hipoteczne. W rejestrze tym wpisywane są wierzytelności banku hipotecznego, na podstawie których emitowane są listy zastawne. Rejestr dokumentuje (...)

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 14.1.2018

  Jak skorzystać z funduszy pożyczkowych i poręczeniowych?

  Nie wszystkie fimy, szczególnie na początku działalności mogą liczyć na kredyt „od ręki”. Banki wymagają historii kredytowej, określonego poziomu obrotów.W przypadku problemów (...)