Współspadkobranie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu

Pytanie:

Jestem współspadkobiercą spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Czy spółdzielnia mieszkaniowa może żądać ode mnie pokrycia wszystkich zaległości z tytułu opłat za utrzymanie nieruchomości, pomijając pozostałych współspadkobierców?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Z art. 4 ust. 11 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych wynika Pana/Pani odpowiedzialność jako współuprawnionego z tytułu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu za zaległości w uiszczaniu wskazanych w tym przepisie opłat. Jednakże naszym zdaniem nie jest to odpowiedzialność solidarna, co oznacza, iż jest Pan/Pani zobowiązany/a do zapłaty tych zaległości jedynie do wysokości jednej części kwoty, gdyż taki jest Pana/Pani udział w tym prawie.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY